kontakt@zyciewpodrozy.com +48 725... rozwiń

Atrakcje w Berlinie

Setki, a być może tysiące ulic, niezliczone dzielnice, budynki wyrastające jak grzyby po deszczu, muzea, galerie sztuki, nowoczesność wtopiona w zabytkowe relikty dawnych czasów, kosmopolityczna atmosfera i mieszkańcy, których korzenie można z powodzeniem odszukać na całym świecie. Taki jest dzisiejszy Berlin. O tej niemieckiej stolicy słyszał zapewne każdy, ale atrakcje w Berlinie bez wątpienia zasługują na coś więcej niż tylko pobieżna znajomość wyniesiona z lekcji geografii. Jest to miasto wyjątkowe, bo zupełnie bezpretensjonalne. Tutaj każdy może być kim tylko zechce.

Co warto zobaczyć w Berlinie?

O tym, gdzie należy się udać będąc w mieście, można z powodzeniem przeczytać w niezliczonych przewodnikach. Wszystko zależy jednak od tego, jaką ilością czasu dysponujemy, gdyż Berlin atrakcje ma niezliczone. Jeśli jest to pierwsza wizyta w tym mieście, warto skupić się na miejscach, które są stałymi punktami praktycznie każdej wycieczki. 

Brama Brandenburska

Brama Brandenburska to niezaprzeczalny symbol miasta. Budowla została zaprojektowana w XVIII wieku i do dziś imponuje swoimi rozmiarami. Kiedy we Francji rozpoczęła się rewolucja, berlińską bramę wzbogacono kwadrygą. Obiekt ten znajduje się na monetach, a także jest obecny na wielu pocztówkach z Berlina. 

Reichstag

Reichstag, który od 1999 r. stanowi siedzibę niemieckiego parlamentu czyli Bundestagu. Ten imponujący gmach powstał pod koniec XIX wieku, ale w trakcie wojny uległ zniszczeniom. Odbudowano go w latach 60., a obecnie na jego szczycie znajduje się popularna wśród turystów szklana kopuła.

Wyspa Muzeów

Wyspa Muzeów, położona na Sprewie nieopodal katedry, mieści na niewielkiej powierzchni najważniejsze miejskie muzea, w tym Muzeum Pergamonu, Nowe Muzeum, Starą Galerię Narodową. Bez wątpienia jest to prawdziwy rarytas dla miłośników przeszłości, którzy odwiedzając Berlin zastanawiają się, co zwiedzić.

Pozostałości muru berlińskiego

Pozostałości muru berlińskiego to kolejny symbol miasta, który przez prawie 3 dekady dzielił miasto, a obecnie stanowi namacalny symbol żelaznej kurtyny. 

Pomnik Pomordowanych Żydów Europy

Pomnik Pomordowanych Żydów Europy to bez wątpienia jedno z najważniejszych miejsc współczesnego Berlina. Jest on upamiętnieniem zagłady Żydów dokonanej podczas II wojny światowej.

Berlin ze względu na otwarty rynek pracy i niskie bezrobocie to wspaniały kierunek dla osób szukających zajęcia. Można tu zatem znaleźć liczne kwatery pracownicze np. za pośrednictwem portalu www.hotel-pracowniczy.pl, który zapewnia godne warunki życia zarówno pracownikom sezonowym, jak i zatrudnionym na stałe. 

Choć atrakcje turystyczne Berlina znajdują się całkiem blisko granicy z Polską, nie są tak tłumnie odwiedzane przez naszych rodaków jak choćby te w czeskiej Pradze. Być może powodem jest błędne z resztą przekonanie, że to miejsce typowo imprezowe. Oczywiście słynne życie nocne Berlina niezaprzeczalnie kwitnie, ale z całą pewnością również w ciągu dnia nie sposób się tutaj nudzić. Bez wątpienia Berlin ciekawe miejsca oferuje na każdą kieszeń. Każdy znajdzie w tym mieście coś interesującego dla siebie.